E-pasts: [email protected] Tālrunis: 28392007

DRĪZUMĀ atjaunotie RVR dēļi

Mūsu mazās komandas aizraušanās ir arī seno koka gludināmo dēļu atjaunošana.

Vai zināt, kur kādreiz tika ražoti sabiedrībā iemīļotie koka gludināmie dēļi? Jā, mūsu pašu Rīgas Vagonbūves rūpnīcā (RVR) – un tās darinājumi joprojām uzticīgi kalpo daudzās Latvijas mājsaimniecībās – dēļu vecums sasniedz 50 un vairāk gadus.

Arī šis ir viens no RVR dēļiem, kam balstu daļai ir lieliski saglabājusies „zelta” konstrukcija, vienīgi dēļ tvaika gludekļa intensīvas lietošanas bija bojāta virsma (kādreiz RVR ražotnē lika galdnieka plātni, kurā nav rūpnīcas izurbti caurumi tvaika novadīšanai un kas ar laiku deformējas, mēdz pat lūzt (jo sastiprināts ar 3mm plānu finieri)).

Tādēļ nolēmām tam piešķirt otro elpu – kājas aizšpaktelējām, noslīpējām un pārklājām ar lineļļu tumša medus tonī, atjaunojām piedurkņu turētāju, izgriezām jaunu virsmu (izturīgu finiera saplāksni) ar caurumiem tvaika novadīšanai, nomainījām skrūves, uzlikām porolonu un lina auduma pārklāju un nu – gluži kā tikko no fabrīīīkas! Pat vēl labāks, jo nu šim dēlim turpmāk varēs ērti (pašu spēkiem) nomainīt pārklāju, lai tas priecē lietotāju vēl vismaz tikpat ilgi. Sen jau to bija pelnījis!

RVR koka gludināmais dēlis jau drīz gaidīs savu jauno īpašnieku!